Detoxikace hýbe světem aneb je možné se v těhotenství detoxikovat?

Detoxikace hýbe světem! Kdo se nikdy nedetoxikoval, jakoby ani nebyl 🙂 To asi trochu přeháním, ale upřímně musím říct, že mezi svými vrstevníky neznám asi nikoho, kdo by s detoxikací aspoň trochu nekoketoval. Já koketuji celkem často, ale spíš tak zpovzdálí. U ničeho dlouho nevydržím a obávám se, že většina detoxikačních metod je nárazově k ničemu.

Už delší dobu mám ale svého favorita, který funguje už napoprvé, absolutně vám nemůže ublížit, protože toxiny se neuvolňují do těla, ale rovnou je vyplivnete a navíc vás nijak neomezuje. Jako bonus je to samozřejmě metoda absolutně vhodná i pro těhotné. Tramtadadá…je to OIL PULLING.

Jak to funguje? V puse máme asi 600 druhů bakterií, které milují kyselé prostředí. Čištěním zubů si sice vyčistíme zuby, ale na jazyku, dásních, tvářích všechny bakterie zůstanou. My je pak spolu se slinami polykáme a posíláme si je dále do trávicího traktu. A protože jsou tyto bakterie na povrchu pokryté lipidy, tak ani žaludeční kyseliny si s nimi neporadí. Jakmile pomůžeme našemu tělu se těchto mazaných bakterií zbavit, bude mít více energie na celkové ozdravení se.

K čemu to je? Oil pulling pomáhá:

  • účinně detoxikovat celý organismus
  • při trávicích potížích, nevolnostech, včetně těhotenských nevolností
  • čistit pleť
  • při alergiích
  • odstraňovat zápach z úst
  • podporovat srdeční funkci
  • při bolestech kloubů a mnohé další

Jak to provádím? Ráno hned po probuzení si prostě a jednoduše pusu vyplachuju olejem.

Konkrétně panenským kokosovým, a to jednak kvůli chuti a jednak kvůli tomu, že je antibakteriální. Více méně ale bude fungovat jakýkoli panenský olej. Ayurvéda například doporučuje sezamový. Doporučuju vzít si polévkovou lžíci (pro začátečníky raději nejdřív čajovou lžičku) kokosáku, nechat olej roztéct třeba nad svíčkou a vyplachovat 15 – 20 minut. Nechat různě protékat mezi zuby a propláchnout úplně všechny mezizubní prostory. Potom olej vyplivnu do kapesníku (mohl by ucpávat odpad) a vyhodím do koše. Pokročilí už si můžou vzít olej normálně tuhý (zezačátku je to trochu šok, proto radím zkoušet nejdříve rozpuštěný) a nechat ho v ústech volně rozpustit a potom proplachovat.

Pro dosažení maximálního efektu si zuby potom čistím kurkumou.

Tak se opravdu zbavím největšího možného množství bakterií. Je to tak nádherně jednoduchá metoda, která vám navíc zajistí zářivý úsměv, že by bylo škoda to nevyzkoušet!

 

(Zdroj: http://www.oilpulling.com/)

 

Martina Hetešová
Mou vášní jsou už několik let přirozené porody a přirozené těhotenství, a proto radím ženám jak prožít přirozeně zdravé těhotenství jako cestu ke krásnému porodu. Můj příběh si můžete přečíst tady