Začátek těhotenství úplně bez nevolností?!

Neuvěřitelné se stalo skutečností! V tomhle těhotenství mi nebylo ani trošku špatně. Kromě velké únavy (kterou berou jako podnět k odpočinku) jsem se cítila až podezřele dobře. V předchozích všech těhotenstvích jsem nevolnostmi trpěla, často jsem zvracela a celý den jsem měla žaludek jako na vodě, nemohla jsem jít do obchodu s potravinami, jak se mi navalovalo z jídla, a když jsem se vzdálila od záchodu nebo šla mezi lidi, byla jsem ke všemu nervózní, že se určitě pozvracím.

Už dávno mi to nedalo spát a začala jsem pátrat a myslím, že Louise Hay mě přivedla na myšlenku, že těhotenské nevolnosti vlastně nejsou normální.

„Těším se na miminko tak, až je mi z toho nevolno.“ Nebo „Jsem šťastná, že jsem těhotná, až se mi z toho chce zvracet.“

Paradox, že?

Proto jsem sesbírala a sepsala spoustu tipů a rad, které můžou pomoci proti těhotenským nevolnostem a snažila jsem se jít až k podstatě věci – proč ty nevolnosti vlastně vznikají. Všechno jsem sepsala do svého ebooku zdarma.

No a v tomto těhotenství jsem se tím řídila. Jednak jsem hodně zkoumala svoje psychické rozpoložení, zabývala jsem se svými obavami  (ano, i s očekáváním třetího dítěte mám své strachy a obavy) už začerstva a neukládala je nikam do podvědomí „vyhnít“. Někdy nebylo jednoduché nemávnout nad tím rukou a zjistit jádro věci.

Jednalo se o větší i malé věci: Kdy a jak to řekneme rodině, aby se přehnaně nestrachovala a já měla svůj klid? Jaká vyšetření podstoupím a kdy půjdu na ultrazvuk? Snad nebudu mít zase konflikt se svojí lékařkou. A hlavně, aby bylo miminko zdravé…a co když nebude, jak s tím naložím? Jak se bude rodina tvářit na volbu místa porodu. Můžeme si finančně dovolit mít u porodu dulu i porodní asistentku? A zvládnu se postarat o tři děti? Co když mladší syn bude žárlit…

Bylo toho opravdu hodně 😀 A každou maličkostí bylo potřeba se zabývat, zpracovat, vybrat si z toho to dobré, ujistit se ve svojí víře, že všechno je tak jak má být a děje se to nejlepší pro mě a mojí rodinu.

Chodila jsem na můj oblíbený čchi kung, kde ta harmonizace byla až hmatatelně cítit. Dopřála jsem si více času pro sebe. Myslela jsem, že si budu chtít malovat, ale to mě nelákalo. Stačila mi komunikace s miminkem prostřednictvím vizualizací.

Opravdu jsem si dávala pozor na to, co jím. Bylo strašně znát, když jsem měla nutričně nevyváženou snídani (zejména málo bílkovin) a bylo znát, když jsem to šla napravit. A ne, nepotřebovala jsem mít něco v puse celý den (zejména ne prázdné sacharidy jako například piškoty nebo suchary, které se běžně doporučují).  Stačilo třikrát až čtyřikrát denně pořádné jídlo a mezitím nebylo třeba nic.

K snídani jsem mívala veselá vajíčka (od veselých slepiček) na všechny způsoby (omeletu, natvrdo, míchaná, pomazánku), k tomu zeleninu a domácí celožitný chleba.

Maso mi stejně jako ve všech těhotenstvích smrdělo, ale jen když jsem ho připravovala a moc dlouho čuchala. Tak jsem prostě chodila na obědy nebo si nechala obědy vozit. Za ty dny bez nevolností to opravdu stálo!

Večeře jsem řešila rybičkovou nebo tuňákovou pomazánkou (na těch jsem ujížděla), nebo saláty s nějakou bílkovinou.

A ke všem jídlům byla zelenina, hodně zeleniny.

No a samozřejmě jsem zbytečně nedráždila žaludek přejídáním a hladověním a slinivku cukrovými bombami. Vědomě jsem dodržovala určitý režim, aby bylo trávení zvyklé kdy se pracuje a kdy se odpočívá.

Všechno tohle popisuju v ebooku, tak nemá smysl to psát znovu i tady.

Zní to až nereálně. Kdybych to nezažila na vlastní tělo, tak asi neuvěřím. Třikrát jsem na nevolnosti trpěla dost a teď napočtvrté ne.

A jakou to mělo nevýhodu? To, že mi bylo AŽ PODEZŘELE dobře ve mě nahlodávalo nedůvěru, jestli je všechno v pořádku. Zjistila jsem tak, že mám v sobě pořád zakořeněnou tu pověru, že čím je ženě hůře, tím bude miminko vitálnější a že těhotenské nevolnosti značí silné těhotenství.

Opravdu není nutné první tři měsíce trpět, stejně jako není nutné zažívat při porodu bolest (ale o tom až jindy).

Tyhle celý život poslouchané nepravdy jsou ve mně bohužel hluboko zakořeněné a vyvrátit je svému podvědomí není vůbec jednoduché. Nicméně se vším se dá pracovat! 🙂

Martina Hetešová
Mou vášní jsou už několik let přirozené porody a přirozené těhotenství, a proto radím ženám jak prožít přirozeně zdravé těhotenství jako cestu ke krásnému porodu. Můj příběh si můžete přečíst tady
  • Zbavte se konečně svých nevolností!

    V těhotenství opravdu nemusíte zvracet. Chcete vědět jak na to? Stáhněte si EBOOK ZDARMA!

  • Zkuste relaxovat vymalováváním a zároveň vkládat do Vaší mysli pozitivní afirmaci. Stáhněte si ZDARMA mojí malovanou afirmaci!

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky